пон. Дек 9th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Руските пранкери: Заев е неверојатен, никого не сме мамеле така речиси цела година

Владимир Кузњецов – Вован и Алексеј Стољаров – Лексус или руските пранкери кои го насанкаа премиерот Зоран Заев, но и други лидери од европските земји, во ексклузивно интервју за српскиот весник „Политика“, зборуваат за мајтапењата со политичарите и тврдат дека не се руски шпиони.

– Макрон е прилично умерена и фина личност. Гуаидо (самопрогласениот претседател на Венецуела) во разговорот не ни остави впечаток дека е независен политичар. Борис Џонсон е интелигентен и ладнокрвен. Харадинај се обидува да остави впечаток на љубезен дипломат, но слабо му успева. Но, премиерот Заев е навистина неверојатен: ниеден политичар пред него не сме успеале да го мамиме на таков начин речиси цела година – велат пранкерите.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com