пон. Окт 14th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ФОТО: Туристички автобус изгоре во Грција

Автобус со српски туристи кои се враќале од летување на островот Егина, се запали синоќа кај Лептокарија.

Како што јавуваат српските медиуми, повикувајќи се на информации споделени на социјалните мрежи, во незгодата нема повредени лица.

Во автобусот се возеле 47 патници, но благодарение на брзата реакција на возачот никој не е повреден, пренесе „Танјуг“.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close