вто. Дек 10th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Насилство во Куманово – нападнат млад човек при што со тврд предмет му нанеле повреди

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Љ.А.(59) и С.А.(20), двајцата од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“. На 30.07.2019 година околу 14,00 часот во Куманово на улица „Димитрије Туцовиќ“, пред угостителски објект, по претходна вербална расправија, пријавените заедно со уште едно непознато лице, физички го нападнале Е.В.(24) од  Куманово,  при што со тврд предмет му нанеле повреди.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com