пон. Дек 9th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Силен земјотрес во Мексико

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран во јужниот дел на Мексико, а за сега нема информации за евентуално повредени луѓе или причинета материјална штета.

Епицентарот на земјотресот бил на 14 километри југоисточно од Тонала, со население од 85.000 луѓе, на длабочина од 92 километри.

Тонала се наоѓа во мексиканската држава Чијапас.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com