сре. Дек 4th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Карлеуша за “Репортер”: Боки 13 не ми должи пари, ниту знам дека должи на некому во Србија

Откако македонските медиуми ја пренесоа веста на српски „Курир“ дека Боки 13 го рекетирал Орце Камчев за 1,5 милион евра бидејќи толку пари ѝ ги должел на Јелена Карлеуша, пејачката ексклузивно за „Репортер“ демантира дека му дала пари на Бојан Јовановски и вели дека пишувањата се лага.

„Информациите што ги прочитавте во српските медиуми се апсолутна груба лага. Бојан никогаш од мене не позајмил пари. Никогаш ништо не ми должел, ниту имам сознанија дека му е должен некому во Србија. Сè што можам да кажам за Бојан е дека отсекогаш самиот си плаќал сè, никогаш никој не му го платил дури ни ручекот“, пишува Крлеуша.

Текстот во целост на Репортер.мк

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com