вто. Дек 3rd, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Уранија Пироска за Заев: Гнасно, толку од прифаќањето на различностите

Активистката и борец за човекови права Уранија Пироска реагира по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

„Гнасно по многу основи! Толку од прифаќањето на различностите и нивното почитување! Тешка демагогија било се што се збореше и правеше претходно!“, вели Пироска.

Прочитај го и ова:

Заев: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com