вто. Дек 3rd, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Јанески: Многу педерски премиере, ај сега зградата во боите на виножитото да ја обоите сосе извинување

Новинарот и активист за човекови права, Огнен Јанески, реагира по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

„Криминалци, еден суетен новинар, и да те извини ЛГБТ-заедницата, и еден “педер”? Оооо… Боже Господе! Страхотно! Многу педерски премиере, многу педерски. Ајде сега, зградата на Владата во боите на виножитото да ја обоите, сосе јавно извинување и потпишано со пенкало на суетен новинар, “час поскоро”, напиша новинарот Огнен Јанески.

Прочитај го и ова:

Заев: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата

Уранија Пироска за Заев: Гнасно, толку од прифаќањето на различностите

Геровски: Дали Заев ми се заканува, веднаш да се извини за оваа срамна и безобразна изјава!

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com