саб. Дек 7th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Нора Шаќири го брани Заев: Намалете доживљај и не глумете увреџени, аман

Ексновинарката, а сега вработена во Министерството за култура, Нора Шаќири-Марковиќ е една од ретките која застана во одбрана на Зоран Заев откако тој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

„37 години ме вреѓаат и ќе ме вреѓаат дека сум шипац и натаму го прават тоа разно разни политичари, прецедници, премиери, новинари, педери, лезбејки, борци за човекови права, стрејтери и остали па еве ме жива и здрава сум. Ај намалете доживљај и не ми глумете пипави и увреџени аман. Иначе увек и заувек поддршка за педерите и лезбејките…Ок?“, напиша Шаќири-Марковиќ.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com