чет. Дек 5th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Јоци до Заев: „Педериве“ и побрзо одошто планираше ќе те симнат од власт по изјавава

Новинарката и политиколог, Јорданка Ивановска-Јоци реагираше по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

„Зоќе, не знам за ,,криминалците” и ,,суетниот новинар”, да не зборам ВМРО кои се ладат, али брате – ,,педериве” и побрзо одошто планираше ќе те симнат од власт ради изјавава. Требаше да се држиш до ајварот. На Зоќе, оние неговине, заборавиле да му кажат колку ,,педери” има на челни позиции во ЕУ и НАТО. И сеа шу праиме со европскана иднина покрај вакви изјави?“, напиша Јоци на социјалните мрежи.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com