нед. Дек 8th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Заев се правда: Кажав „педер“ како карактерна особина, а не за сексуална припадност

Премиерот Зоран Заев вели дека зборот „педер“ го употребил за да даде карактерна особина, а не да означи сексуална припадност, откако претходно денеска кажа дека нема да дозволи „неколку криминалци, еден суетен новинар и еден педер“ да ја симнат оваа влада од власт, одговарајќи на новинарско прашање дали знаел за рекетот на Бојан Јовановски – Боки 13.

„ЛГТБТИ заедницата ја има мојата голема почит. Затоа, пред да го употребам зборот „педер“ упатив извинување. Тој збор го употребив за да дадам карактерна особина, а не да означам сексуална припадност. Извинување за ЛГТБТИ луѓето. Ќе се борам за нивните права, како и досега“, твитна Заев.

Заев: Нема да дозволам криминаци, суетен новинар и педер да ја урнат Владата

Уранија Пироска за Заев: Гнасно, толку од прифаќањето на различностите

Геровски: Дали Заев ми се заканува, веднаш да се извини за оваа срамна и безобразна изјава!

Јанески: Многу педерски премиере, ај сега зградата во боите на виножитото да ја обоите сосе извинување

Нора Шаќири го брани Заев: Намалете доживљај и не глумете увреџени, аман

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com