саб. Дек 7th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ООМК: Непочитуван политичарче Заев, од тебе се бара итна и неотповиклива оставка од сите нелегитимни функции

Организацијата Обединети Македонци во Канада со згрозување ја осудува денешната изјава на нелегитимниот претседател на Владата на Република Македонија и помилуван криминалец Заев, каде дрсконарекува неосудени лица за криминалци, независни новинари за суетни новинарии член на маргинализирана група за п*дер.

Изјавата го покажува вистинското фашистичко лице на лажгото Заев и неговата нелегитимна власт, која е спаничена од неуспехот да го вреднувавелепрдавството на македонското национално достоинство за можно, идно и недостижно членство во ЕУ.

Непочитуван политичарче Заев. Од тебе се бара итна и неотповиклива оставка од сите нелегитимни функции кои ги имаш превземено со усилба на странските мешетари и да престанеш да ја навредуваш интелигенцијата и моралот на македонскиот народ и малцинствата во Република Македонија, се вели во соопштението од Обединети Македонци во Канада.

 

 

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com