пет. Дек 6th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Претпладне многу топло, попладне пороен дожд и грмежи

Времето денеска, сончево и многу топло. Кон крајот на денот на места и особено на северот ќе има зголемување на облачноста со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со појава на град и силен ветер. УВ=9

Сончево и посвежо со умерена облачност. Попладне и особено ма југ ќе има локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. УВ=7

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com