fbpx
вто. Јул 7th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ќе пропее ли Боки 13 од затвор – вели знам како крадат Заев и Харадинај

Српскиот весник „Информер“ на својата насловна страница објавува фотографија и наслов поврзан со аферата„Рекет“. Боки 13 се заканува од затвор: Знам како крадат Заев и Харадинај со ваков наслов весникот исто така на насловната страница неведува дека откриваат се за овие детали:

Бојан Јовановски кој во Скопје е уапсен поради оваа афера порачува дека доколку наскоро не го пуштат, ќе објави бројни докази за криминалниот врзан режим во Скопје и Приштина.

Целиот текст тие го најавуваат во нивното печатено издание.