вто. Дек 10th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Мистерија на Хвар: Пронајден починат маж на брод, а други четири лица се борат за живот

Еден маж починал ноќеска на брод на Хвар, а другите четири лица, од кои две се деца, се борат за живот. Пренесени се во сплитската болница, а поради нивната тешка состојба мобилизирани се сите лекари и останат медицински персонал.

Децата со  хеликоптер биле пренесени до Сплит, а постојат сомнежи дека се работи за труење со храна, пренесува „Индекс“.

Според „Далмација“, станува збор за државјани на Италија.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com