саб. Дек 7th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ванковска: Добро утро педери и мала нација водена од глупак

Професорката Билјана Ванковска реагираше по изјавата на премиерот Зоран Заев кој рече „Нема да дозволам неколку криминалци, еден суетен новинар и да ми извини ЛГБТ заедницата, еден педер, да ја урне Влада“.

„Утрово е мамурно: како ноќеска да бевме пијани од претставата на Заев и неговите нови “врвови”. Сега, “отрезнети” (и откако називот е “легализиран” како карактерна особина), редно е да си кажеме: Добро утро, педери! Не сме џезери… Бидејќи нема(в)ме карактер кога требаше, бидејќи се шокираме повеќе од една малоумна изјава на Заев, а не се шокиравме од сите негови педерски политики. Излезе дека зборот “педер” беше тригер за будење на многу повеќе заспани убавици одошто било што досега скандалозно сторено… Мала, мала, нација педера… Водена од глупак (како карактерна особина) … Тоа сме ние!“, пишува Ванковска.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com