сре. Дек 4th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Ременски: Мајчинската тага не познава припадност – Прст на чело !

фејсбук статус на Фросина Ременски:

Додека сите бистрат политика на социјални мрежи, шират нетрпеливост, омраза и поделби, си ги заборавивме децата – децата кои треба да живеат, а не да се делат и да гинат !
За таа негрижа и нетрпеливост нема невини, сите сме виновни до еден !
Мајчинската тага не познава припадност. Прст на чело !

Почивај во мир дете !
Сочувство за семејството за огромната загуба !

Додека сите бистрат политика на социјални мрежи, шират нетрпеливост, омраза и поделби, си ги заборавивме децата – децата…

Geplaatst door Frosina Remenski op Woensdag 14 augustus 2019

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com