пон. Дек 9th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Скопјани каснати од кучиња скитници

На 13.08.2019 во 09,00 часот во Полициската станица Гази Баба М.Ѓ.(71) од Скопје пријавил дека на улицата “Јани Лукровски“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

На 13.08.2019 во 14,00 часот во Полициската станица Гази Баба В.П.(64) од Скопје, пријавил дека на улицата “Лазар Поп  Трајков“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com