саб. Дек 7th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Возач на ЈСП скршил ретровизор од автомобил – сопственикот го натепал

На 13.08.2019 во 09.10 часот во СВР Скопје, В.С.(56) од с.Сопиште,скопско,вработен како возач на автобус во ЈСП, пријавил дека на 11.08.2019  година околу 18,10 часот, додека се движел со автобус на ЈСП на релацијата Центар – с.Долна Матка, во с.Глумово скршил ретровизор од паркирано патничко моторно возило ,,Голф’’. Потоа В.С. продолжил кон с.Долна Матка и на враќање од с.Долна Матка кон Центар, кога стигнал кај возилото таму бил сопственикот Б.С(37) од с. Глумово,скопско. В.С., според пријавеното, застанал за да му каже дека тој го скршил ретровизорот, но Б.С. физички го нападнал. Сочинет записник за констатиран прекршок по член 12 од ЗППЈРМ.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com