вто. Дек 3rd, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Нападнати, жена, маж , деца – три пријави во Скопје

На 13.08.2019 во 21,15 часот во СВР Скопје П.С.(58) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 20,00 часот во трговскиот центар во Скопје била физички нападната од С.Г. Се работи на расчистување на случајот.

 

На 13.08.2019 во 15,30 часот во СВР Скопје М.С.(22) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13,30 часот во угостителски објект во Старата чаршија бил физички нападнат од Б.Г.  Се работи на расчистување на случајот.

 

На 13.08.2019 во 18.50 часот во СВР Скопје М.М.(41) од Скопје пријавила дека истиот ден околу 18,45 часот на улицата “Мариовска“ нејзиниот сосед М.Ѓ.(37) физички ги нападнал нејзините деца. Против М.Ѓ. ќе биде поднесен соодветен поднесок.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com