вто. Фев 18th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Маж и жена каснати од куче во Скопје, пријавиле во полиција

На 17.08.2019 во 22,00 часот во Полициската Карпош М.Т.(74) пријавил дека на улицата “Бранислав Нушиќ“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.

На 17.08.2019 во 20,50 часот во Полициската станица Центар А.Г.(35) од Скопје, пријавила дека на булеварот “Македонија“ била касната од куче скитник во пределот на левата потколеница.