вто. Фев 18th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Пензионерката која подигнала 720 илјади евра, денеска била на распит за „Рекет“

Пензионерката Лилјана Тодоровска која е потписничка на проектот за европски центар за меѓународниот Сојуз на Боки13,  утрово била на распит во Обвинителството,пренесе А1.он. Таа стана актуелна кога се дозна дека подигнала 720 илјади евра врз основа на договорот на Меѓународниот сојуз.

До сега за  аферата „Рекет“ сведочеа обвинителките Лиле Стефанова која исто така беше спомната во снимките од страна на Орце Камчев, Елизабета Јосифовска и обвинителот Бурим Рустеми, како и шефицата на кабинетот на Јанева, додека утре пред Русковска исказ треба да даде токму специјалната обвинителка Катица Јанева.