пон. Фев 17th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Iзбувна пожар во селото Љубин – општина Сараj

Попладнево ј. Од скопската Пожарна информираат дека гори сува трева и борова шума. Од таму додаваат дека екипи се на терен и дека се обидуваат да го спречат пожарот да се прошири до населбите и куќите.

Од Пожарна апелираат до граѓаните да бидат внимателни на отворен простор.