вто. Фев 25th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

„Рекет“ е реалити шоу – а вадење пратеници од затвор и носење во Собрание да гласаат, не беше?, се вели на „Твитер“

Изјавата на Жбогар дека случајот „Рекет“ станал реалити шоу, наиде на лавина од коментари. Еден од нив се поврзува и со пратениците кои беа во затвор и враќани во Собрание да гласаат за промена на Уставот.

„Евроамбасадорот Жбогар оцени дека случајот ‘Рекет’ е трансформиран во реалити шоу. А вадење и ставање пратеници во затвор, па во Собрание 10-тина пати по потреба за да гласаат за промена на името не беше реалити шоу, а? Ајмрш“, е еден од коментарите на „Твитер“