сре. Јан 15th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

ВИДЕО: Голем пожар во близина на Велес, се шири кон куќите

Опожарени ниви на патниот правец Скопје-Битола, во близина на Велес ги вознемирија возачите. Пожарот зема замав поради ветерот, а на терен има само едно противпожарно возило.

Информациите од терен говорат дека пожарот се шири кон населеното место, односно во близина на куќите, а тоа се забележува и од автопатот.

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com