чет. Фев 27th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Стоилов: Самостојна, независна и суверена Република Македонија, За век и веков!

Капитенот на ракометниот шампион Вардар, Стојанче Стоилов преку соцојлната мрежа Фејсбук испрати кратка и јасна честитка по повод Денот на независноста на Република Македонија.

– Самостојна, независна и суверена Република Македонија, напиша Стоилов во честитката на Фејсбук.

За век и веков!