нед. Фев 23rd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Кај битолчанка пронајден хероин

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.„Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала, бил пронајден хероин.  По целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.