нед. Јан 19th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

СВР Велес за 4 часа регистрираше 13 прекршоци

На 10.09.2019 во периодот од 07.00 до 11.00 часот на територијата на СВР Велес извршена е контрола на возачи кои управуваат возило со брзина поголема од дозволената. Притоа, констатирани се вкупно 13 прекршоци, од кои шест во Велес, три во Кавадарци и четири во Неготино. За констатираните прекршоци на возачите им се изречени соодветни санкции.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com