чет. Сеп 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Во СВР Струмица за 5 часа констатирани 15 прекршоци

На 09.09.2019 во периодот од 09.30 до 14.30 часот на подрачјето на СВР Струмица спроведена е акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат моторни возила со брзина поголема од дозволената. Во акцијата се констатирани 15 прекршоци, кои се соодветно санкционирани.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close