вто. Апр 7th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Скопјанец пријавил дека настанал пожар во неговото патничко возило „форд мондео’’

На 10.09.2019 во 03.44 часот во СВР Скопје, А.И.(68) од Скопје пријавил дека на ул.„Милан Мијалковиќ’’ настанал пожар во неговото патничко возило „форд мондео’’ со скопски регистарски ознаки. Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.