чет. Сеп 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Села: Во „Рекет„ има бомба и за Бујар Османи?

Претседателот на Алијанса за Албанците вели дека има сознанија дека меѓу прислушуваните материјали од случајот „Рекет„ има бомба и за вицепремиерот Бујар Османи, објави „Телма“.

Токму затоа Села и не очекува овој случај да има разрешница. Правен епилог, според него, може да има само доколку се донесе јавен обвинител врз кој не може да се врши притисок или пак, не се смени власта.

Лидерот на Алијансата за Албанците предлага јавен обвинител странец, за никој да не се чувствува заштитен.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close