fbpx
вто. Мај 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Исчезна штитеник од Заводот за рехабилитација на деца и младинци во Скопје

На 18.09.2019 околу 16.00 часот во Полициска станица Чаир, Е.Ф.(37) од Скопје , пријавил дека од установата Завод за рехабилитација на деца и младинци во Скопје се оддалечил штитеник на установата Д.Б.(26), кој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал и бил враќан од полициските службеници.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.