fbpx
вто. Мај 26th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Кривична против гостиварчанец кој нападнал полицаец

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против М.Д.(39) од с.Добридол поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 24.07.2019 на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар пријавениот физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија.