fbpx
саб. Сеп 19th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Улиците во Охрид поплавени по силниот дожд

По топлото лето и долгата суша Охрид попладнево е погоден од силно невреме со интензивни врнежи од дожд кои ги поплавија улицте низ градот.

ВИДЕО