fbpx
саб. Мај 30th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) „Здраво јас сум Зоран, драго ми е што се среќаваме“

Грчките медиуми објавија дел разговорот што го водеа премиерите на Македонија и на Грција, Зоран Заев и Кирјакос Мицотакис за време на нивната прва средба во Њујорк.

З.З. Здраво јас сум Зоран, драго ми е што се среќаваме.
К.М . И мене ми е задоволство
З.З. Да, конечно
К.М. Како сте ?
З.З. Добро сум …
К.М. (Кон Османи) Здаво, како сте ?
К.М. (До Димитров) Министере, задоволство ми е…