fbpx
вто. Мај 19th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Мицкоски се сретна со член на Управниот Одбор на ИРИ, директорот и програмскиот директор

Имав срдечна вечера со Олин Ветингтон член на Управниот Одбор на ИРИ, Овен Паун директор на ИРИ за Македонија и Илина Мангова програмски директор на ИРИ. Заедно со Стефан Андоновски и нашите пријатели од ИРИ разговаравме за поддршката од нашите меѓународни партнери за обновата на Македонија и развојните процеси кои треба да создадат посилно општество, напиша на својот ФБ профил претседателот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Имав срдечна вечера со Олин Ветингтон член на Управниот Одбор на ИРИ, Овен Паун директор на ИРИ за Македонија и Илина…

Geplaatst door Hristijan Mickoski op Zondag 6 oktober 2019