саб. Окт 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Дајте ми ги Арачиновци, ќе направиме вселенска програма

Откако жителите на Арачиново во вечерашното издание на дебатниот магазин “Click Plus” на ТВ21  рекоа дека им било ветено дека ќе бидат вработени 300 пилоти од Арачиново, не запираат шеги на цоцијалните мрежи. Статус на оваа тема објави и колумнитот Ивор Мицковски.

Тој на фејсбук напиша: Дајте ми ги Арачиновци, ќе направиме вселенска програма.

Дајте ми ги Арачиновци, ќе направиме вселенска програма.

Geplaatst door Ivor Mickovski op Dinsdag 8 oktober 2019

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close