саб. Окт 19th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Предупредувачки знаци за загадувањето во Битола

Денеска Битолчани се разбуди со знаци за предупредување од загадувањето. Негрижата на локалната власт продолжува, а отсуството на одговорност и игнорирање на ситуацијата само го проширува и продлабочува проблемот со загадувањето во Битола.

  • Негрижата на локалната власт продолжува, а отсуството на одговорност и игнорирање на ситуацијата само го проширува и продлабочува проблемот со загадувањето во Битола, велат битолските активисти кои ги поставија знаци на шахтите.

Битола е град со најголем број на заболени од малигни неоплазми. Секоја нова зима како и претходните, не се преземаат никакви мерки, иако загадувањето е огромно.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close