fbpx
саб. Мај 23rd, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

На Бит Пазар приведено едно лице, кај него била пронајдена марихуана

На 09.10.2019 во 01.00 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар го привеле Б.К.(30) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.