fbpx
сре. Мај 20th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

На Бит Пазар приведени две лица, полицијата им пронашла марихуана

На 08.10.2019 во 16.15 часот, полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит Пазар ги лишиле од слобода Б.И.(22) и Љ.С.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.