fbpx
пон. Мај 25th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Кучиња искасаа маж и жена во Скопје

На 08.10.2019 во 19.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, А.А.(49) од Скопје пријавила дека на ул.„Крсте Асенов“ била касната од куче скитник во пределот на десната потколеница.

 

На 08.10.2019 во 08.20 часот во Полициската станица Центар, И.А.(46) од Скопје пријавил дека на ул.„Васил Ѓоргов“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.