fbpx
сре. Мај 27th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Стотина косовски специјалци во Северно Косово уапсија двајца Срби

Рано утрината околу 5 часот, стотина припадници на специјалните косовски полициски сили РОСУ, влегоа на северот на Косово во српскиот дел и уапсија двајца Срби. Ова предизвика големо вознемирување кај српското население.

Како што пренесува Косовапрес, двајцата Срби се уапсени по наредба на косовскиот суд, поради наводна вмешаност во убиството на Оливер Ивановиќ.

Еден од уапсените е полицискиот истражител, Раде Басара, за кого има сомнеж дека ги прикривал доказите при истрагата.

Arrestime të reja në Veri për vrasjen e Oliver Ivanoviq

Arrestime të reja në Veri për vrasjen e Oliver Ivanoviq

Geplaatst door Klan Kosova op Dinsdag 15 oktober 2019