вто. Ное 12th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Кај тетовчанец пронајден хероин

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Е.И.(39) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производствои пуштање во промет на наркотични дроги и психотропни супстанци и прекурсори“. На 27.02.2019 во Тетово, полициски службеници извршиле преглед на пријавениот, при што пронашле и одзеле хероин.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close