нед. Ное 17th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Како Макрон не убедуваше, па се премисли …

Францускиот претседател Емануел Макрон стави вето на почнување преговори со Македонија. Тој пред една година со специјално видео им се обрати на македонските граѓани да излезат и да гласаат „за“ на референдумот за промена на името со цел членство во ЕУ и НАТО, објави Фокус.мк

 

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close