fbpx
сре. Мај 27th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Костадинов обвини дека ВМРО ДПМНЕ од безидејност почнаа контејнери да палат низ Скопје

ФБ статус на пратеникот во Собранието на Република Македонија од редовите на СДСМ Костадин Костадинов. Тој напиша:

„ДПМНЕ не дава поддршка на законот за минимална плата во собрание.

Се противат на законот со кој ќе овозможиме минималната плата за сите граѓани во државата да биде 14.500 денари.

Најстрашно од се е што дошле во собрание се потпишале да земаат плата и не влегуваат на седница.

Е затоа ќе ги изгубите изборите на 12 ти Април.

пс. Ама затоа пак од безидејност почнаа контејнери да палат низ Скопје.“

ДПМНЕ не дава поддршка на законот за минимална плата во собрание.Се противат на законот со кој ќе овозможиме…

Geplaatst door Kosta Kostadinov op Dinsdag 5 november 2019