fbpx
пет. Јул 30th, 2021

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ВИДЕО) Телото на американскиот глумец Кристофер Денис пронајдено во контејнер

Американскиот глумец Кристофер Денис е пронајден мртов во контејнер во Сан Фернандо, место во близина на Лос Анџелес, пишува американскиот магазин TMZ. Кристофер повеќе од дваесет години работел како уличен забавувач.

52-годишниот актер помина 30 години глумејќи го Супермен на булеварот ,,Холивуд”, каде што се сликаше со туристи. Тој се прослави со неговата голема сличност со актерот Кристофер Ривс кој го отелотвори легендарниот Супермен.

Денис бил пронајден мртов во саботата наутро во долината Сан Фернандо во контејнер за смет. Полицијата потврди дека неговата смрт не е сомнителна, но е покрената истрага за да се открие што се случило.