fbpx
сре. Мај 27th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Моторциклист тешко повреден во сообраќајна несреќа во Скопје

На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко, при што било оштетено и паркираното патничко возило „рено“, со скопски регистарски ознаки. Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот по што бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа од СВР Скопје.