сре. Ное 20th, 2019

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

Тетовец осуден за повеќе кражби спроведен во затвор

На 07.11.2019 околу 14.00 часот на ул.„Браќа Ѓиновски“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово – Полициска станица Гостивар го привеле Е.А.(34) од Гостивар, осуден на затворска казна за сторени повеќе кражби на поширокото гостиварско подрачје.  Е.А. бил спроведен во Казнено-поправната установа „Тетово“ за издржување на затворската казна.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Close