fbpx
нед. Мај 24th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

(ФОТО) Пијан „собрал“ се кај и околу Буњаковец, пешаци за малку ќе настрадале

Ова е сликата кај Пазарчето Буњаковец, откако пијан возач направил крш наоколу.

Очевидци раскажуваат што се случило:

„Дечкото беше пијан, влезе со 60 км, ќе не удреше го избегнавме. Ја искина гумата продолжи да вози. Удри во оградата кај Силбо, продолжи и застана кај Сенатот. Главата му беше на волан и не знаеше кај се наоѓа“, раскажува очевидец.