fbpx
вто. Авг 4th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

На 11 ноември Турција почнува со враќање на уапсените борци на ИД

Анкара во понеделник ќе започне со враќање на странските борци на Исламска држава (ИД) кои се во турските затвори, изјави турскиот министер за внатрешни работи, откако претседателот Ердоган вчера ја најави оваа операција.

– Ќе почнеме од понеделник, 11 ноември, да ги враќаме уапсените борци на ИД земјите, чии се државјани, изјави турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу.