fbpx
чет. Мај 28th, 2020

Скопје1.мк

види, слушни, прочитај

На „Деве Баир“ Бугарин фатен со фалсификувана возачка дозвола

На 08.11.2019 во 21.35 часот на Граничен премин „Деве Баир“ од слобода бил лишен М.М.А.(45) од Република Бугарија, поради тоа што при контрола приложил фалсификувана возачка дозвола. Тој бил предаден во Полициската станица Крива Паланка и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.